הבית של יעל ולירון

זה התחיל בפיצוץ בצנרת של חדר אמבטיה, מה שהעלה את הצורך בשיפוץ ורענון לעיצוב הבית והתאמה לצרכים חדשים.

באמבטיית הילדים שיחקנו בצבע, אבל כזה שהם אוהבים ולא ימאס כל כך מהר. עיצוב בקו נקי ומאוורר, ביטול מרפסת שרות צפופה, יצירת ארון שרות משולב במכונות הכביסה בצורה שתקל על העבודה והגב והתאמת ארון הכיור לאילוצי החלל.

באמבטיית ההורים התחלנו עם אריח מעויין בשלושה צבעים שמושך את העין במשחק תלת מימדי. המשחק הגיאומטרי ממשיך גם בחדר השינה של ההורים.

המשכנו להלבשה ועיצוב מחדש של חדרי השינה, יצירת חדר מוזיקה  ומשרד בייתי.

בחדרי השינה בניתי קונספט לכל אחד מהחדרים, צבעים, טקסטורות ומה הילדים אוהבים. חשוב לי שכל חדר יקבל אופי שתואם את מי שגר בו, כך שהחדר נשאר אישי וייחודי לו. כל חדר קיבל נגיעות של צבע, העמדה מחדש והתאמת ריהוט משלים ופרטי עיצוב בהתאם לבקשות שעלו. בחדר ההורים, הריהוט הקיים שולב בעיצוב חדר שינה. צבענו רקע צבעוני לקיר המיטה ובשילוב המדבקה הנכונה ופריטים משלימים, התקבל חדר רומנטי אך פונקציונאלי ומאוורר. חדר לרקדנית, מתבגרת חובבת יצירה. קיר המיטה נצבע ב-3 גוונים שונים ובצורות שונות. לריהוט הקיים הוספנו שולחן עבודה חדש, ויתרנו על כוורת גדולה לטובת סולם מדפים קומפקטי והוספנו מראה משולבת "בר" ריקוד כראוי לרקדנית. לפעמים חלק לא קטן בעיצוב הוא סידור ומיון הפריטים בחלל, מה שיוצר סדר ויזואלי מיידי. בחדר "הגיימר" של הטרום-מתבגר זה בדיוק מה שקרה. בנוסף, החלפנו את מקבץ הכונניות בכוורת שסופחה מ"חדר הרקדנית" ושודרגה להתאים למיקומה החדש ולקירות התווספו מדבקות תלת מימדיות של המשחק האהוב. חדר המוזיקה המשפחתי קיבל מתיחת פנים שהכניסה אור ושמחה לחלל. למשרד הביתי, המשמש את כל בני הבית, נוסף "מרכז הודעות" ומגוון פריטים שעוזרים לשמור על הסדר וארגון החלל.

אל המטבח הגענו כשנגעתי בנקודה כואבת של התנהלות במטבח ומשטחי עבודה. מטבח יחסית חדש, בן 5, שבני הבית אהבו את עיצובו ולרוב הוא שימש אותם בצורה טובה. רוב העבודה במטבח התרכזה באי בשל תכנון לא נכון של משטח העבודה העיקרי, בו הוצמדו הכיור והכיריים אחד לשני בפינת המטבח. על ידי החלפת ארון הכיור עם המדיח, יצרתי מרחב גדול יותר לעבודה, שדרש הזזת הצנרת בכמה ס"מ והזמנת שיש חדש. באמצעות שינוי קל יחסית יצרתי משטח עבודה רחב יותר המאפשר התנהלות נכונה במטבח שמשרת טוב יותר את מי שעובד בו ומנעתי את הצורך של החלפת המטבח.

סלון הבית וחלל המרתף קיבלו גם הם יחס אישי. פרטים ותמונות נוספות בקרוב...

עיצוב דירת גן בכפר סבא        עיצוב בית ברמת השרון

עיצוב בית בכפר סבא

תמונות "לפני"