למה צריך מעצבת פנים?

קניה של בית, זו הרכישה הגדולה ביותר שרובנו נבצע במהלך חיינו. זה לוקח זמן, ואורך רוח עד שמוצאים את הבית שמתאים לנו. בתהליך של קניית בית מעורבים לא פעם מספר גורמים כגון: עו"ד לענייני נדל"ן, שמאי מקרקעין, בדק בית וכו', אך כדאי להשאיר תקציב בצד לטובת עיצוב פנים. ולמה??

מעצבת פנים מומלצת לא רק מייעצת בנושא צבע, טקסטיל או העמדת ריהוט.

מעצבת פנים חוסכת לכם התנסות עם בעלי מקצוע מפוקפקים, היא מכירה בעלי מקצוע טובים ותעשה עבורכם את השידוך הטוב ביותר. מעצבת פנים תוכל לחסוך לך עלויות בעת רכישת חומרי הגלם במהלך שיפוץ. היא יודעת איפה כדאי לקנות על מנת לקבל מחירים אטרקטיביים יותר.

מעצבת טובה תתכנן את ביתכם כך שהוא יהיה פרקטי ופונקציונאלי ובפרופורציות הנכונות ובו זמנית ישקף את סגנונכם האישי והדרך בה אתם אוהבים לארח, ולחיות בבית.

מעצבת פנים טובה יכולה לצפות בעיות עתידיות כיוון שיש לה ראייה מקצועית על דברים שאולי נעלמו מעינייכם. לדוגמא, כבר בשלב התכנון, לתת מענה לבעיות טכניות פתרונות לעמודים שנמצאים בחלל, קירות שלא ניתן להזיז או פשוט להבין שהשטח המוקצה לשירותי האורחים הוא צר מידי.

הגדירו תקציב מראש. התקציב יחולק על-ידי המעצבת לתתי נושאים (כתב כמויות) באופן שיאפשר לחסוך במקומות הנכונים ולעקוב בצורה טובה אחר ההוצאות במהלך הפרוייקט.

מעצבת פנים תעבוד ישירות מול ספקים ותדע לנהל אותם כדי שיספקו את העבודה הטובה ביותר ובכך תחסוך לכם כאב ראש. היא מקבלת על אחריותה עמידה בלוחות זמנים של הפרויקט.

מעצבת פנים תדע לנצל כל פינה בבית וליצור פינה פרקטית וקסומה. מעצבת פנים מכירה שווקים, חנויות מיוחדות וגלריות שונות בהם ניתן למצוא פרטי עיצוב מיוחדים במחירים אטרקטיביים ובהתאם לתקציב שלכם.

מעצבת טובה חוסכת לכם בצורה חכמה, זמן יקר וכסף רב. 

כך מה שנותר הוא להזמין מעצבת פנים, לשבת איתה על כוס קפה וליהנות מראש שקט ובית מעוצב כמו שחלמתם.

באיזה שלב כדאי לערב מעצבת פנים?

התשובה הנכונה היא- מהרגע הראשון.

מעצבת פנים תוכל לתכנון את ביתכם בצורה טובה יותר, לחלק את החלל בצורה נכונה, לשמור על פרופורציות וגם למצוא פתרונות אחסון יצירתיים כבר בשלב התכנון.

אם תשכרו מעצבת בתום השיפוצים או תוך כדי עבודה, יתכן והשינוי שהיא תוכל לעשות יהיו מוגבלים יותר והיא לא תוכל להשפיע בתכנון אלמנטים עיצובים חשובים כמו נקודות חשמל, מיקום יציאות מים, ארונות המטבח, וכו'.

ייעוץ לפני רכישה 

משא ומתן הנערך מול בעל הנכס בין אם הוא קבלן, יזם או בעל הבית

מומלץ להיוועץ במעצבת פנים לפני הרכישה על מנת לוודא שניתן לערוך את השינויים הדרושים לכם.  פגישת ייעוץ תעזור לכם לקבל החלטה נכונה לגבי התאמת הבית לצרכים שלכם והיכולת לערוך בו שינויים. זוהי פגישה יחסית קצרה שתחסוך לכם זמן והתלבטויות ובה תקבלו תשובות לשאלות עוד לפני שערבתם עו"ד.

ייעוץ ראשוני

אם לא נעזרת במעצבת עוד לפני הרכישה, פגישת ייעוץ זו תעזור לכם להבין אם השינויים שאתם מבקשים לערוך בדירתכם החדשה, ניתנים לביצוע. בין אם בדירה "יד שנייה" או דירה מקבלן, תמיד עולה צורך לשינויים, אם בתכנון ועיצוב האמבטיה או העמדה ועיצוב בסלון. זה קורה כשהילדים מתבגרים, עוזבים את הבית, וגם לפעמים כשהם מבקשים לחזור לגור בבית ההורים.

לא תמיד המציאות מתאימה לצרכים וכדאי להתייעץ אם השינויים שאתם מבקשים ישימים.

ייעוץ לעיצוב פנים

לאחר שרכשתם את הדירה ה"כמעט" מושלמת, ליווי של מעצבת פנים יעזור לכם לתכנן את השינויים הנדרשים שיעזרו להפוך את הדירה לבית חלומותיכם.

דירה מקבלן

כשתרכשו דירה חדשה מקבלן תקבלו "תכנית מכירה". תכנית כזו לא מציגה באופן פרופורציונאלי את נתוני הדירה בפועל. לכן חשוב לבקש תכניות בניה ולעבור עליהן יחד עם מעצבת שתוכל להצביע על פגמים או בעיות נסתרות כך שתוכלו להחליט אם לערוך שינויי תשתית בדירה.

בקשו את המפרט הטכני של הדירה עוד לפני חתימת החוזה, ברגע שחתמתם על החוזה איבדתם את יכולת המיקוח שלכם. בנוסף, בקשו מראש את מחירון השינויים של הקבלן כדי להימנע מהפתעות לאחר הרכישה. נסו להתמקח על מחירים אלו ולהגדיר מראש את השינויים שתדרשו. כל שינוי כרוך בתשלום, גם ביטול של קיר עוד לפני שנבנה... לכן הקדימו תרופה למכה.

לאחר התייעצות עם מעצבת ובניית תכנית כללית של שינויים, תוכלו לחזור לקבלן ולנהל משא ומתן כתנאי לחתימת החוזה, ולדרוש שדרוגים שלא מופיעים במפרט הסטנדרטי, על מנת להתאים אותו לצרכים שלכם. כך תחסכו בעלויות גבוהות של בקשות לשינויים לאחר הרכישה. לדג': כמות נקודות החשמל, גודל האריחים לריצוף, אסלה תלויה ועוד.

בשלב הבא, המעצבת תוכל להתאים את השינויים הנדרשים לכם לתכניות הבניה ותעבוד בשיתוף עם מחלקת שינויי דיירים של חברת הבניה. היא תעזור לכם לפקח על התקציב שהוגדר לשדרוגים, תערוך יחד איתכם את הבחירות המתאימות לחומרי הגמר ותפקח על ביצוע התכניות בשטח.

דירה "יד שנייה"

בקניית דירה או בית פרטי "יד שנייה" עלולות להיות לא מעט הפתעות. אל תתביישו לפתוח ארונות, להרים שטיח או להזיז מזנון גדול, ייתכן שאלו מסתירים פגמים.

בדקו היטב את התשתיות, חשמל, צנרת המים וביוב, יסודות וכו'. (מומלץ להיעזר בשרותי חברת בדק בית או מפקח בניה פרטי). בבתים ישנים ודירות מעל 10 שנים, סביר להניח שתצטרכו להחליף צנרת לכן כדאי לדעת ולהיערך לכך מראש.

אל תהססו לשאול את בעלי הנכס באופן ישיר אם יש ליקוי או בעיות כלשהן, ע"פ החוק הם מחויבים לגלות שקיפות (במידה ומתגלה פגם נסתר שבעל הנכס ידע עליו מראש ולא גילה, זו עילה לביטול עסקה ותשלום פיצויים). כל פגם הוא מקום לפתיחה במשא ומתן על מחיר הנכס.

לאחר בחירת הנכס תוכלו להגדיר מה הצרכים והרצונות שלכם ומה אתם מדמיינים שיהיה בביתכם החדש. בשלב הזה המעצבת תפיק תכניות בניה, תעזור לכם לפקח על התקציב שהוגדר ותפקח על התקדמות השיפוץ.

עבודות הבניה יתחילו רק לאחרת שחתמתם ואישרתם את התכניות. כתב כמויות יבנה על ידי המעצבת על מנת שתוכלו לקבל ולהשוות הצעות מחיר ממספר קבלנים ולקבל החלטה מושכלת בבחירת קבלן ביצוע.

מלבישים את הבית

הום סטיילינג הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב פנים, זהו השלב הסופי של הלבשת הבית. את החלק הזה ניתן לבצע ללא קשר לתהליך של שיפוץ, בניה או רכישת נכס חדש. הום סטיילינג ניתן לבצע בכל שלב בו רוצים לרענן ולחדש את החלל.

עוד על הום סטיילינג

זהו החלק של ה-FUN - בחירת רהיטים חדשים יחד עם שיפוץ ושימור ריהוט שיקר ללבכם, התקנת וילונות, כריות, פריטים משלימים וכל מה שהופך את הבית לייחודי רק לכם. החלק בו הבית מקבל את אופיו והכל מתחבר לו יחדיו, תכנון, עיצוב, פונקציונאליות ופרקטיות.

 

תם ונשלם, ברוכים הבאים הביתה.

עיצוב פנים